Setkání dětí a dospělých s různým postižením – SVP Veslařská – stacionář

ŽÁCI STACIONÁŘE STŘEDISKA VÝCHOVNÉ PÉČE STRÁVILI FAJN ODPOLEDNE V CENTRU KOCIÁNKA S KAMARÁDY Z AKTIVIZAČNÍHO CENTRA „G“

28.března 2017, Centrum Kociánka, Brno

V úterý 28. března 2017 navštívila Centrum Kociánka skupinka žáků ze stacionáře Střediska výchovné péče Veslařská v Brně. Den, jenž přímo vybízel k tomu, strávit nějaký ten čas na čerstvém vzduchu a nasátí slunečních paprsků. Proto jsme nelenili ani chvíli a strávili společné chvíle na hřišti pod borovicí. Společně s žáky střediska výchovné péče Veslařská se setkání integračního projektu Centra Kociánka, zúčastnili také uživatelé po boku vychovatelů z aktivizačního centra „G“.

A bylo to setkání hodně upřímné a otevřené. Zcela bez obalu jsme si povídali o nejrůznějších formách postižení. Bylo velmi důležité, že kamarádi z aktivizačního centra dokázali o svém postižení hovořit zcela sami, ale také dokázali říct, co rádi dělají a co je baví.

Bavila nás všechny také boccia. Poprvé v letošním roce počasí dovolilo, že jsme si mohli tuto hru, jež je svým pojetím podobná francouzské hře pétanque zahrát pod širými nebesy. Bylo toho zkrátka hodně, avšak zdaleka jsme si nestihli povědět a ukázat vše, co překrásný areál Centra Kociánka skrývá. Možnost napravit to, budeme mít při dalším společném setkání v úterý 4. dubna 2017. Mimochodem, žáci stacionáře Střediska výchovné péče Veslařská si na toto setkání již nyní připravují nějaké to kulturní vystoupení pro kamarády z Centra Kociánka! Zkrátka se máme nač těšit!

Tomáš Pětník

 

Galerie: