Stravování a rekreace

Stravování

Stravování uživatelů zajišťuje vlastní kuchyň. Vaří se zde strava domácí kuchyně, zařazujeme i zdravou výživu. Strava se podává 5x denně (snídaně, desátka, oběd, svačina, večeře). Jídlo se vydává v jídelně, kde se stravují všichni uživatelé, zaměstnanci a cizí strávníci.
Agendu objednávání stravy zajišťuje vedoucí stravovacích služeb (evidenci a požadavky na stravování si provádí každý strávník sám, nebo jeho zákonný zástupce, opatrovník, klíčový pracovník – pomocí objednávkového systému). Objednávky stravy se provádí v předstihu 24 hodin před odběrem (na pondělí objednávat nejpozději v pátek do 7,30 – objednávání potravin je nutné zabezpečit v pátek dopoledne). V případě nemoci je možné stravu odhlásit do 7.20 hodin, pouze na tel.čísle 778 726 293.
Kuchyně pracoviště Březejc nabízí stravu cizím strávníkům-rekreantům, a to plnou penzi nebo polopenzi.

Nutriční terapie

Nutriční porady pro uživatele CK

Úterý 12 – 14 hod
Čtvrtek 9 – 11 hod

Dana Wallová
e-mail: dana.wallova@kocianka.cz
telefon: 778 461 345

 

Objednávání stravy zde – zaměstnanci Objednávání stravy zde – uživatelé Objednávání stravy zde – ostatní

 

Rekreace

brezejc-letecky      DSC03865

 

Rekreační zařízení Centrum Kociánka, pracoviště Březejc se nachází necelých 10 km od Velkého Meziříčí při dálnici Praha – Brno. Budovy zařízení jsou zasazeny do krásné přírody, krajiny rybníků a lesů. Konají se zde pobyty pro děti se zdravotním postižením, pobyty rodičů s dětmi, školy v přírodě, rekondiční pobyty pro dospělé, sportovní akce, rekreace, školení, valné hromady apod.

Ubytování zcela bezbariérové s možností stravování přímo v zařízení. Kromě pokojů mohou ubytovaní klienti využívat společenské místnosti a sportovní zázemí, případně se zapojit do zájmové činnosti v dílnách (keramika, tkaní, práce s proutím, aj.). K dispozici je venkovní bazén, tříkolky LOPED, kuželníky, v suterénu pavilonu je tělocvična a společenská místnost.

Středisko nabízí k ubytování dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje s možností přistýlky a je možno ho využívat celoročně. Svou polohou je pobyt na Březejci dobrou základnou pro pěší či cyklistické výlety do okolí. V zimních měsících se v bezprostředním okolí dají využít běžky a sjezdovka na Fajtově kopci. V areálu pracoviště Březejc je i travnatá plocha vhodná ke hrám a sportování, je zde i ohniště na táborové ohně. Lesy plné hub, rybníky, v zimě běžecké stopy i kulturní a historické památky v kombinaci s dobrou dostupností po dálnici D1 lákají k rekreaci kdykoliv během roku.