Integrační akce uživatelů Centra Kociánka a žáků ZŠ Sirotkova Brno

DALŠÍ SKVĚLÝ DEN SE SPOLKEM CANTES A ŽÁKY ZÁKLADNÍ ŠKOLY SIROTKOVA V BRNĚ

15. září 2017, Areál Sokolského koupaliště, Brno

Po čtyřech měsících došlo opět na fajn setkání v blízkosti Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě. V pátek 15. září 2017 ho měli na svědomí čtyřnozí respektive dvounozí kamarádi ze spolku CANTES Brno, žáci Základní školy Sirotkova a uživatelé Centra Kociánka.

Celé dopoledne bylo založeno na společných chvílích strávených na jednotlivých stanovištích. Při jednotlivých disciplínách pomáhali s vykonáváním jednotlivých úkolů právě žáci Základní školy Sirotkova v Brně. Zapotřebí bylo například správně namířit míčkem na cíl či poradit si s temperami, štětcem a následně výtvarně ztvárnit javorový list.

Mimo to se uživatelé Centra Kociánka z aktivizačního centra „G“ mohli naplno zabývat hrátkami s pejsky. Učili se čtyřnohým kamarádům nabídnout pamlsek, aportovat míček nebo si jen tak užívali pejska na chvíli pro sebe. Canisterapie je totiž náramně potřebnou kratochvílí pro lidi s různým postižením.

Děkujeme proto opět za skvěle strávený a připravený den, na kterém nechybělo ani výborné občerstvení a již nyní se těšíme na další!   

Tomáš Pětník

Foto z akce zde