Integrační akce na Sokoláku

NA SOKOLÁKU JSME SI UŽÍVALI CHVÍLE SE ČTYŘNOHÝMI KAMARÁDY

12. května 2017, Areál Sokolského koupaliště, Brno

Areál Sokolského koupaliště byl dalším místem, které jsme v pátek 12. května 2017 navštívili v rámci Integračního projektu Centra Kociánka. Ve spolupráci se spolkem CANTES Brno, brněnskou městskou částí Brno – Kníničky a TJ Sokol Brno 1 se uživatele Centra Kociánka z aktivizačního centra „G“ mohli naplno propojit se speciálně trénovanými pejsky pro canisterapii.

Právě kontakt psa a člověka s handicapem byl podstatou celého příjemně stráveného dopoledne. Jeho součástí byly rovněž vybrané děti z městské části Brno – Kníničky, jenž ochotně pomáhali u jednotlivých stanovišť. Uživatelům Centra Kociánka se naskytla možnost strávit nevšední chvíle se psím kamarádem – ať už na klíně nebo třeba tím, že mu sami dokázali dát pamlsek z dlaně. Opět se potvrdilo, jak pozitivní vliv dokáže mít právě canisterapie na lidi s handicapem.

Tímto bychom rádi poděkovali všem zúčastněným! Konkrétně spolku CANTES Brno, který se o specializovaný výcvik pejsků stará, městské části Brno – Kníničky za poskytnuté výborné občerstvení a TJ Sokol Brno 1 za bezplatné poskytnutí prostor areálu Sokolského koupaliště. Už nyní se těšíme na další setkání, v hlavní roli se čtyřnohými kamarády!

Tomáš Pětník

Galerie: