05.08.2019 | Autor: Centrum Kociánka

Nová a lepší tvář Březejce

Nová a lepší tvář Březejce

V uplynulých dvou letech se pracoviště Březejc naplno pustilo do dvou projektů – Druhý domov a Snižování energetické náročnosti Centra Kociánka, pracoviště Březejc. Nejen administrativa, ale také samotné stavební práce, jsou velmi náročné, avšak výsledky se dostavují již nyní. Uživatelům budou k dispozici nově zrenovované budovy, tím pádem dojde i ke zkvalitnění služeb a celkově lepšímu provozu celého objektu. Kdo z Vás měl možnost se na Březejc podívat, tak již teď vidí obrovský rozdíl a velký pokrok v podobě krásných nových prostor.

 

Několikrát jsme však dostali otázku, jak to bude s bezbariérovostí? Samozřejmě celý objekt musí být bezbariérový, už jen s ohledem na naši cílovou skupinu, které poskytujeme sociální služby. Ačkoliv však máme za sebou velký kus práce, stále se na Březejci pracuje, a proto nás čekají např. ještě úpravy venkovního prostoru, který je na pořadníku až za úpravami interiéru. Návštěvníci Březejce nebo uživatelé služeb se nemusí tedy bát, že například terasy u jednotlivých budov budou bariérové. Dojde totiž k zarovnání chodníků a vytvoření nájezdů pro vozíky apod.

Co se pronájmu soukromým subjektům týče, bude i nadále k dispozici. Momentálně je však už na příští rok naplněná kapacita. Do budoucna se může změnit kapacita lůžek vzhledem k pronájmu budov škole, ale zatím je celá věc v jednání.

IMG_9837 IMG_9844 IMG_9831