18.05.2016 | Autor: Centrum Kociánka

Integrační výlet – Kojetín, Kroměříž

About-RWE-logo

Díky projektu Otevřená Kociánka ( financovaná  z RWE )  se celé aktivizční centrum  G opět mohlo vydat na výlet. Cílem projektu Otevřená Kociánka je začlenění a integrace dětí a dospělých s různým postižením do společnosti. Proto jsme zvolili integrační výlet do Kojetína a Kroměříže ve dnech 4. až 6. 5. 2016. Všichni  se moc těšili, že se dostanou do jiného prostředí a že zase něco pěkného zažíjí a uvidí.

Po loňské úžasné zkušenosti s Pivovarským hotelem  a skvělou paní ředitelkou jsme zvolili  Kojetín . Ubytovali jsme se tam na dvě noci,  a tři dny jsme měli možnost poznávat okolí. V loňském roce  celé kojetínské náměstí prošlo rekonstrukcí, tak jsme si ho ve čtvrtek dopoledne pěkně prošli.  Moc hezky ho spravili, tím pádem  jsme neměli  problém s nájezdy a obrubníky. I do místního informačního centra jsme se pohodlně dopravili po rampě. Tam na nás čekala instalace výstavy o historii místních Sokolů a Sokolských sletech. Sečtělý pán nám vysvětlil,  jak to bylo se spartakiádami a se secvičováními.  Poté jsme si v místním obchodě měli možnost nakoupit různé suvenýry a dárečky. Odpoledne jsme se naopak vydali do přírody. Obešli jsme místní rybník, který byl vypuštěný, tak nás trošku zklamal…

V pátek jsme se vydali do krásné Kroměříže,  jejíž zámek a zahrady jsou zapsány  na Seznam  světového kulturního a přírodního  dědictví  UNESCO. Tam byla našim hlavním cílem Podzámecká zahrada.  Pro alergiky ráj… Prošli jsme si snad všechny možné cestičky  nádherným parkem s krásnými  vzácnými stromy.

I ve středu jsme byli v Kroměříži na výletě, to jsme si ale prošli historické centrum s náměstím. Zastavení v místní kavárně bylo samozřejmostí.

Na výletě jsme si užili jak kulturu, tak i přírodu a opět po roce jsme si měli možnost vyzkoušet stolování v pěkném prostředí, mezi obyčejnými lidmi, a to je to, o co na tomto výletě šlo.

Máme skvělý tip na hotel vhodný pro vozíčkáře : Pivovarský hotel Kojetín (www.pivovarskyhotel.cz)

Autor: Jana Veselá, AC G

?????????????