04.02.2019 | Autor: Centrum Kociánka

Březejcká lyžařská výprava

Nejsme šneci

„Nejsme šneci!“ Tak tento pokřik zněl na sjezdovce Svatý Petr v Krkonoších, kam letos vyjeli na pětidenní lyžařský pobyt uživatelé a sportovci  z březejckého Centra Kociánka a TJ Březejc.

Lyžování se na Březejci věnují třetí sezónu nejen díky skvělým podmínkám na Fajtově kopci. Za tu dobu se zrodili zcela noví lyžaři a ti lyžující se zdokonalili. Pět pokročilých lyžařů dostalo letos poprvé možnost vyzkoušet svoji lyžařskou dovednost na svazích Krkonoš.

Kromě nich byly ve dvanáctičlenné výpravě i dvě slečny – vozíčkářka a berličkářka, které si lyžování užívaly v biski. Celá výprava byla ubytována v Centru handicapovaných lyžařů v Janských Lázních, které zajišťuje lyžovaní pro lidi s handicapem, a to především ve „Špindlu“. Místní vlekaři tak potřeby lyžařů s postižením znají a jsou k nim velmi vstřícní. Dvoukilometrová modrá sjezdovka prověřila fyzickou připravenost nejen lyžařů, ale i jejich instruktorů. Samozřejmě, že se mezi březejckými najdou i lyžaři, kteří jsou jako doma i na červené sjezdovce, ta však byla díky probíhajícím závodům zavřená. Na ty březejčtí  bohužel  nominováni nebyli, dostali však individuální rady od místní ski instruktorky, vytvořili maxi hada, 2x zastavili lanovku, důvěrně poznali místní les a vylepšili své obloučky. Počasí bylo mrazivé, slunečné, obloha jasná, a tak se na sedačkové lanovce mohli  pokochat krásnými výhledy. Díky hojnosti sněhu to vypadalo jako v pohádce.

Další sportovní aktivita čekala účastníky každý večer – a to pěší cesta do restaurace na večeři z kopce tam a do kopce nazpátek. Díky kluzkým cestám to byla velmi dobrodružná záležitost, násobena účastí našich vozíčkářek. Jízdy na vozíku do restaurace byl pro ně i nás chvílemi větší adrenalin než lyžování. Pobyt březejčtí zakončili úchvatnou vycházkou na Stezce korunami stromů v Jánských Lázních. Kromě poučení je čekala opět zkouška fyzické kondice a nádherné, i když díky mlze tajemné, výhledy. Východ stezky vedl přes krásný obchod s krkonošskými suvenýry, kde nešlo jinak než pořídit něco na památku mamince a pak už vzhůru na zpáteční cestu.

Děkujeme srdečně všem našim sponzorům a fandům, kteří podporují naše sportovní snažení a aktivity, především Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí a místním obcím.

Skol! My z Březejce

Jako v pohádce Stezka korunami stromů Janské Lázně Zkratky pro odvážné Počasí na jedničku Vycházka - obhlídka okolí - dýcháme zhluboka Vlastní pojízdný bufet Penzion Centra handicapovaných lyžařů Naštěstí máme páru My v celé kráse Kdo může tlačí IMG_1083 IMG_0581