Setkání s DÚ a SVP Veslařská

PANTOMIMA I POZNÁVÁNÍ ZVÍŘECÍHO SVĚTA, ORÁMOVALO ÚTERNÍ SETKÁNÍ S ŽÁKY STACIONÁŘE STŘEDISKA VÝCHOVNÉ PÉČE VESLAŘSKÁ

4. dubna 2017, Centrum Kociánka, Brno

Na žáky stacionáře Střediska výchovné péče Veslařská čekala v úterý odpoledne 4. dubna 2017 druhá návštěva Centra Kociánka v Brně. Tentokráte si návštěvníci připravili vlastní program, který představil kamarádům z aktivizačního centra „G“. Tedy starým známým z minulého setkání.  

Kamarádi ze stacionáře Střediska výchovné péče si připravili zhruba dvacet povolání, která následně prostřednictvím pantomimy předváděla. Úkolem osazenstva bylo následně rozpoznat, o jaké povolání se jedná. K vidění byl například strojvůdce, revizor, učitel nebo tenista. O zábavu tak rozhodně nouze nebyla.

Poté byla ta pravá chvíle na to, nahlédnout do zvířecí říše. Žáci zjistili, že i zvíře, ať se jedná o koně, psa nebo papouška, dokáže podstatným způsobem ovlivnit zdraví člověka s handicapem. Setkání s žáky stacionáře Střediska výchovné péče Veslařská bylo součástí Integračního projektu Centra Kociánka.

CENTRUM KOCIÁNKA PŘIVÍTALO ŽÁKY DÚ VESLAŘSKÁ V BRNĚ

4. dubna 2017, Centrum Kociánka, Brno

V úterý dopoledne 4. dubna navštívila brněnské Centrum Kociánka skupinka žáků z diagnostického ústavu Veslařská v Brně. To proto, aby využili možnost blíže poznat svět lidí s různým postižením v rámci Integračního projektu Centra Kociánka.

Žáci během setkání navštívili kamarády z aktivizačního centra „G“ a „B“. Během společně strávených chvil se všichni dokázali vzájemně poznat. Řeč se stočila na různé životní příběhy, které tvořily osudy přítomného osazenstva. A tak se žáci diagnostického ústavu Veslařská dozvěděli, kolik síly a píle stojí třebas každodenní rehabilitace. Opodál nezůstali ani hosté z Veslařské. Také oni prozradili, co je v současné době trápí, ale také baví a naplňuje.

Nezůstalo ovšem pouze u zajímavého povídání. Dostatečně provětrány byly i hlasivky. Do pohybu je dala kytara a oblíbené songy k tomu. Hrála se i boccia. Vítěz tentokráte důležitý nebyl. Mnohem podstatnější bylo, si tuto hru společně zahrát. Na konci setkání si ještě žáci diagnostického ústavu Veslařská prohlédli část zázemí Centra Kociánka. Konkrétně prostředí hiporehabilitace. Náhled do světa zvířat, která každý den pomáhají lidem s různým postižením, byl důstojnou tečkou za setkáním.

Tomáš Pětník

Galerie: