Setkání dětí a dospělých s různým postižením – SVP Veslařská – stacionář

MĚSÍC KVĚTEN JSME ZAVRŠILI S ŽÁKY STACIONÁŘE STŘEDISKA VÝCHOVNÉ PÉČE VESLAŘSKÁ, JENŽ NAHLÉDLI DO CENTRA KOCIÁNKA

31. května 2017, Centrum Kociánka, Brno

Do kalendáře Integračního projektu Centra Kociánka neodmyslitelně patří také setkávání s žáky Střediska výchovné péče Veslařská v Brně. Konkrétně poslední květnový den, ve středu 31. května 2017 navštívili areál Centra Kociánka děti ze zdejšího stacionáře.

Program byl pro ně nachystán poměrně pestrý. Nejdříve se na hřišti pod borovicí seznámili blíže s kamarády z aktivizačního centra „G“. Ti dokázali zjednodušenou formou popsat své postižení, ale také prozradit, co je jejich náplní času právě v aktivizačním centru, kde dokáží za pomocí vychovatelů vytvářet mnoho interesantních věcí. Zbyl rovněž čas na to zahrát si hru s balonky červené respektive modré barvy, kterým vládne bílý míček, jemuž se říká jack. Jinými slovy se hrála boccia.

Žáci stacionáře Střediska výchovné péče měli také šanci poznat, jak funguje elektrický vozík. Zajímala je třeba jeho hmotnost, rychlost nebo dojezdová vzdálenost. Na závěr setkání jsme pak navštívily prostory hiporehabilitace. Žáci si mohli zvířata prohlédnout pěkně zblízka, ba co víc, zjistili, jak důležitou může mít zvíře úlohu v souvislosti s lidmi s handicapem.

Tomáš Pětník

Galerie: