Setkání dětí a dospělých s různým postižením – SVP Veslařská – pobyt

S ŽÁKY SVP VESLAŘSKÁ V BRNĚ JSME SE UČILI JAK POROZUMĚT LIDEM S RŮZNÝM POSTIŽENÍM I TO, JAK JIM SPRÁVNĚ POMOCI

24.3. 2017, Středisko výchovné péče Veslařská, Brno

V pátek 24. března 2017 se v prostorách Střediska výchovné péče Veslařská v Brně uskutečnilo další setkání integračního projektu Centra Kociánka. Setkání bylo určeno právě žákům střediska výchovné péče. Žáci měli možnost dozvědět se mnohé o lidech s různým postižením.

Témat k příjemnému povídání bylo mnoho. Například jsme společně rozkryli co je dětská mozková obrna. Jak takové postižení může vzniknout a jak se projevuje. Pro žáky Střediska výchovné péče Veslařská to bylo setkání, jenž jim přineslo spoustu nových informací i zážitků. Jedním z nich, byla jízda na vozíku, při které žáci museli ukázat určitou zručnost a obratnost. Nezůstalo však pouze u toho. Společně jsme se pustili také do skládání, rozkládání vozíku či překonávání bariéry s člověkem na vozíku, tvořené schodištěm.

Na závěr setkání jsme si zahráli hru zvanou boccia. Hru s balonky naplněnými pískem, hrají lidé s různým druhem handicapu a dokáží v ní být úspěšní třeba na mistrovství světa nebo paralympijských hrách. Žáci Střediska výchovné péče Veslařská si tuto hru se zaujetím vyzkoušeli rovněž.

Tímto setkáním ovšem nic neskončilo. Další zajímavé věci a zážitky čekají na skupinku žáků při návštěvě Centra Kociánka. Už teď se těšíme!

Tomáš Pětník

Galerie: