Dinosauři na řetězu – mechatronika a iluze

NEJEN DINOSAUŘI ZAUJALI UŽIVATELE CENTRA KOCIÁNKA PŘI NÁVŠTĚVĚ TECHNICKÉHO MUZEA V BRNĚ

28.února 2017. Technické muzeum, Brno

Den s datem 28. února 2017 byl ve znamení návštěvy Technického muzea v Brně, která se uskutečnila v rámci integračního projektu Centra Kociánka. Zúčastnili se jí uživatelé Centra Kociánka, konkrétně pak z terapeutických dílen.

Smyslem celého integračního projektu je mimo jiné získávat nové zkušenosti, poznávat nové věci i prostředí kolem sebe. Tohle všechno splnila návštěva Technického muzea sídlícího na ulici Purkyňova v brněnském Králově Poli dokonale.

Uživatelé Centra Kociánka si měli možnost prohlédnout hned několik zajímavých expozic, jenž v sobě moderně vyhlížející budova brněnského technického muzea skrývá. Ohromě zajímavá byla například přehlídka robotických dinosaurů, díky které se všichni přítomní přenesli až do doby pravěké a zásluhou 3D technologie, to chvílemi vypadalo opravdu jako bychom se právě nacházeli v úplně jiné době.

Nevšední bylo rovněž sledovat zub času, jenž byl patrný na vystavené výpočetní technice, fotoaparátech, dopravních prostředcích nebo dobově vypadajících koutcích, připomínající starodávnou podobu smíšeného zboží, prodejny ovoce a zeleniny či malebné hospůdky.

To vše jsme během návštěvy Technického muzea v Brně stihli navštívit a poznat. Zážitků bylo za jeden den opravdu nepočítaně a o to jde především!