Centrum Kociánka je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem práce a sociálních věcí. Působíme v oblasti pomoci osobám se zdravotním postižením již 100 let. Patříme k velkým, tradičním a profesionálním poskytovatelům sociálních a zdravotních služeb s významem pro Brno a široké okolí.  Svoje služby poskytujeme ve městě Brně a na odloučeném pracovišti v Březejci.

V současné době hledáme posilu do našeho týmu pro pracoviště Brno na pozici:

Vedoucí chráněného bydlení/sociální pracovník

Požadujeme:

– VŠ nebo VŠO vzdělání podle kvalifikačních požadavků dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. v oboru sociální práce, sociální/speciální pedagogika, sociální politika apod.

– dobrá znalost zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, znalost standardů kvality

– praxi v oboru min. 2 roky

– praxe z prostředí chráněného bydlení nebo ambulantního typu služby (denní stacionář apod.) je výhodou

– zkušenosti s vedením lidí

– motivace a předpoklady pro práci s lidmi s postižením a jejich rodinami

– schopnost pracovat pod tlakem a umět si stanovit priority

– koncepčnost, samostatnost, asertivní přístup i jednání, zodpovědnost

– znalost práce na PC

Popis pracovní pozice:

– nastavení koncepce, metodik, cílů a fungování služby chráněného bydlení, zodpovědnost za její návaznost na ostatní stávající služby organizace a podmínky areálu

– zodpovědnost za naplňování cílů rozvoje služby a vyhodnocování efektivity služby, navrhování podnětů k potřebným koncepčním změnám

– zodpovědnost za zavádění a dodržování Standardů kvality

– vedení pracovního kolektivu, zodpovědnost za docházku podřízených zaměstnanců, zajišťování školení pro zaměstnance

– poskytování sociálního poradenství uživatelům, jejich zákonným zástupcům, sociální práce s cílovou skupinou v rámci sociální služby chráněné bydlení a druhé ambulantní služby

– řešení sociálně právních problémů a agendy spojené s vedením sociální služby

– spolupráce s dalšími organizacemi a odborníky, prezentace služby, aktivity k finanční stabilitě služby

Pozice je koncipována jako vedoucí sociální služby chráněné bydlení a vzhledem k tomu, že se jedná o malou službu, tak zároveň bude vykonávat i pozici sociálního pracovníka v jiné ambulantní službě.

Nástup: – nástup možný ihned (popř. dle dohody)

Nabízíme:

 – možnost seberealizace na samostatné vedoucí pozici, vliv na procesní nastavení a koncepci svěřené služby

– zázemí stabilní organizace

– širokou podporu kulturních a sportovních aktivit – bazén, sauna, možnost čerpat podporu z fondu kulturních a sociálních potřeb (příspěvek na dovolenou)

– podporu dalšího vzdělávání a profesního seberozvoje

– odměny při významných pracovních a životních výročích

– dotované obědy ve stravovacím zařízení organizace

– 25 dnů dovolené

– 3 sick days ročně

V případě zájmu o tuto pozici prosím zašlete svůj životopis spolu s průvodním dopisem na email: lenka.havlatova@kocianka.cz nejpozději do 5. 10. 2019.

Těšíme se na Vás :).